Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області проводить заходи щодо запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасно здійснює виявлення таких порушень і вживає відповідних заходів щодо їх усунення.

З початку 2019 року державними інспекторами Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області здійснено 1613 перевірок дотримання вимог земельного законодавства, у ході яких виявлено 1134 порушення.

По виявлених в результаті перевірок порушеннях, а саме щодо самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням, зняттям та перенесенням ґрунтового покриву без спеціального дозволу розраховано шкоду у суму 6 413 720,66 грн.; з них добровільно було сплачено до Державного бюджету України 4 189 476,66 грн.; ще по сумі майже 2 млн. гривень вжито заходи реагування (стягнуто в судовому порядку, передано до органів Національної поліції, прокуратури тощо).