DSC_060827 серпня 2014 р. в приміщенні Головного управління Держземагентства у Вінницькій області відбулась колегія. На колегію були запрошені керівники державних проектних організацій, начальники територіальних підрозділів Держземагентства у Вінницькій області, фахівці Головного управління.

На Колегії було обговорено наступні питання:

– виконання доручення голови облдержадміністрації від 13.08.2014 №01.01-11/437 “Про деякі заходи щодо збільшення надходжень до бюджету від використання земель сільськогосподарського призначення державної власності та внесення суб’єктами господарювання орендної плати власниками земельних часток (паїв)”;

– стан виконання робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів;

– стан реалізації Головним управлінням Держземагентства у Вінницькій області повноважень стосовно передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності для всіх потреб;

– стан розгляду звернень громадян територіальними органами Держземагентства України в межах Вінницької області, роботи по укладанню договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення;

– дотримання вимог Закону України “Про засади запобіганню і протидії корупції”;

– стан дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, збереження, використання державного майна, результатів внутрішнього аудиту та усунення недоліків.

DSC_0644Начальник Головного управління  О. Коник повідомив, що за ініціативою Головного управління Головою обласної державної адміністрації надано доручення районним державним адміністраціям від 13.08.2014 року №01.01-11/437, яким зобов’язано провести перевірку виконання усіх розпоряджень щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності фізичним та юридичним особам, виданих райдержадміністраціями до 31.12.2012 року включно.

Так станом на 01.08.2014 року на території Вінницької області загальна сума виплат орендної плати, згідно з укладеними договорами, за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності складає 50227 тис.грн., середня плата за 1 га на рік складає 611,5 грн., або 2,8% від нормативної грошової оцінки.

Найнижчий розмір орендної плати у відсотках від нормативної грошової оцінки у Бершадському (2,6%), Жмеринському (2%), Тиврівському (2,2%), Хмільницькому (2,7%) районах та місті Ладижин (2,0%).

Враховуючи викладене вищезгаданим дорученням Голови облдержадміністрації №1.01-11/4371 також зобов’язано здійснити інвентаризацію усіх договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, укладених до 31.12.2012 року включно, та ініціювати укладання додаткових угод на збільшення орендної плати до 4% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

DSC_0659О. Королюк у своєму виступі відзначив, що відповідно до плану-графіку погодженого головою обласної державної адміністрації у 2014 році було передбачено проведення робіт з повторної нормативної грошової оцінки земель населених пунктів по 37 населених пунктах.

Крім того були укладені договори на проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель по 15 населених пунктах, нормативна грошова оцінка яких проводиться поза графіком (передчасно), так як термін дії існуючих документацій закінчується у 2015 році.

План-графік повторного проведення робіт з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2014 році виконано в повному обсязі.

Технічні документації з нормативної грошової оцінки земель по 37 населених пунктах затверджені місцевими радами. Також прийняті рішення про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель по 12 населених пунктах, нормативна грошова оцінка яких проводилась поза графіком. Оцінка 3 нас. пунктів (Кудлаївська сільська рада) по Немирівському району що поза графіком виконана але не затверджена(заплановано на серпень-вересень місяць) і ця нормативна вже вступить в дію аж з 1.01.16 року.

В основному фінансування робіт з проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів здійснювалось за рахунок місцевих бюджетів. Загальна потреба складала 388 тис.грн.

DSC_0664У виступі заступника начальника Головного управління було відзначено, що до Головного управління Держземагентства у Вінницькій області за січень-серпень 2014 року надійшло понад  9,7  тисяч клопотань щодо надання земель державної власності для порівняння зазначу що за весь 2013 рік надійшло 7,5 тисяч клопотань.

За наслідками опрацювання зазначених клопотань та доданих до них документів Головним управлінням задоволено 5131 клопотання стосовно передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності на загальну площу 32 тис. га із них:

Для ведення фермерського господарства 670 клопотання на площу 17 тис. 414га;

для ведення товарного с/г виробництва 230 клопотання на площу 2850 га;

для ведення особистого селянського господарства 3025 клопотання на площу 4557 га;

для індивідуального садівництва 915 клопотання на площу 70 га;

для сінокосіння і випасання худоби 77 клопотань на площу 2014 га;

для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг 119 клопотань на площу 2275 га.

DSC_0669С. Рябцун повідомив, що за 1 півріччя 2014 року Головним управлінням забезпечено розгляд 457 звернень громадян.

Тенденції надходжень таких звернень свідчать, що найбільша кількість із них розглянута за дорученням Вінницької облдержадміністрації, Держземагентства України, Державної установи “Соціальний контактний центр”. Крім того, розглянуто 97 звернень, висловлених під час особистого прийому керівництва та працівників Управління. Безпосередньо від громадян отримано 102 звернення.

Проаналізувавши проблемні питання із якими найчастіше звертаються громадяни встановлено, що найбільше звернень надходять стосовно набуття і реалізації прав на земельні ділянки, що становить 28% із загальної кількості звернень громадян, 11% – проблемні питання ведення державного земельного кадастру, 9% – надання роз’яснень застосування земельного законодавства, 7% – порушення вимог земельного законодавства, 5% стосується переоформлення прав на земельні ділянки, 5% – вирішення земельних спорів, 3% – укладення, виконання, зміна та розірвання договорів оренди земельних ділянок, 3% – невиплата орендної плати за земельні ділянки, в тому числі і земельні частки (паї), 2% – проблемні питання виготовлення документації із землеустрою та 27% становлять інші питання.

DSC_0671У своїй доповіді  В. Красилюк зазначив,  що робота по виконанню заходів, спрямованих на попередження зловживань і корупції у Головному управлінні та територіальних органах проводиться відповідно до затвердженого Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції на 2014 рік.

Відповідно до затвердженого графіка було здійснено перевірки ефективності організації роботи щодо виконання вимог антикорупційного законодавства та Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції відділів Держземагентства у Тиврівському, Тульчинському, Томашпільському, Тростянецькому, Оратівському, Погребищенському, Теплицькому, Піщанському та Чечельницькому районах, управління Держземагентства у Хмільницькому районах.

Грубих порушень не виявлено, несуттєві недоліки в роботі виправлені під час перевірки, чи на протязі терміну вказаному у довідці про перевірку.

Як показує практика, в усіх перевірених відділах (управліннях) задокументовано проведення навчань по вивченню та обговоренню чинного законодавства з питань запобігання корупції.

Питання вивчення антикорупційного законодавства розглядаються на нарадах про що свідчать протоколи  нарад та листи ознайомлення.

Кадрова політика управління базується на якісному доборі і розстановці кадрів. Випадків порушення спеціальних обмежень, встановлених Законом України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції», при прийнятті на державну службу та її проходженні не було.

DSC_0675О. Поліщук зазначила, що сектором внутрішнього аудиту Головного управління Держземагентства у Вінницькій області протягом І півріччя 2014 року проведено 5 планових та 1 позапланову перевірки (за аналогійний період 2013 року 3 планових перевірки)   за напрямком фінансовий аудит оцінки діяльності щодо законності та достовірності фінансової та бюджетної звітності, правильності ведення бухгалтерського обліку та аудит відповідності з питань дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів з питань стану збереження активів, інформації та управління державним майном, а саме  у Відділах Держземагентства у Немирівському, Піщанському, Тульчинському, Мурованокуриловецькому, Ямпільському районах Вінницької області. За результатами проведеного аудиторського дослідження Відділу було надано умовно-позитивний висновок діяльності та надані відповідні Рекомендації щодо виправлення виявлених порушень. За результатами проведеного пост аудиторського моніторингу та згідно отриманих підтверджуючих документів порушення у Відділі були частково усунуті, рекомендації враховані.