На Всесвітньому форумі гепросторових даних, що проходить у Нідерландах 20–22 жовтня, обговорювалася тема сучасних трендів і принципів на шляху до сталої геопросторової системи.
Серед основних трендів можна виділити:
Зростання ролі геопросторової аналітики, що базується на штучному інтелекті та збільшенні розмірів даних. Відповідно національна інфраструктура геопросторових даних 2.0 (НІГД 2.0) повинна бути забезпечена аналітичними засобами різного типу, виходячи з потреб користувачів. До НІГД 2.0 варто інтегрувати аналітичні засоби, базовані на big data, розвивати хмарні сховища зважаючи на те, що об’єми даних постійно збільшуються.
Поширення швидкісного інтернету усюди. Тому потрібно оцінити швидкість інтернету та його вартість, що доступні на територіях, до яких застосовується НІГД.
Користувачі вимагають більшої уваги до задоволення своїх потреб. Варто звернути увагу на те, як НІГД влаштована і чи доступна вона для користувача. Потрібно максимально зменшити кількість натискань, за допомогою яких користувач зможе отримати бажану інформацію. Доступність, візуалізація та інтуїтивність мають стати основою НІГД 2.0
Залучення більшої кількості людей до генерування геопросторових даних. Необхідно здійснювати пошук шляхів інтеграції згенерованих громадянами геопросторових даних до НІГД 2.0 та надавати рівень впевненості у геопросторових даних, отриманих через НІГД 2.0
Також під час форуму було визначено основні принципи сталої геопросторової системи:
Фокус на потребах користувачів
Постійна залученість на усіх рівнях
Швидка адаптація до змін
Розвиток і підтримка мережі
Забезпечення сталості
Сприяння відкритості даних
Нагадаємо, що делегація Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на чолі з в. о. Голови Держгеокадастру Сергієм Завадським у межах робочого візиту до м. Амстердам (Королівство Нідерланди) взяла участь у Всесвітньому геопросторовому форумі, організованому міжнародною неурядовою організацією «Geospatial World» у співпраці з Організацією Об’єднаних Націй та іншими міжнародними партнерами, зокрема, з Нідерландським агентством з питань кадастру, картографії та реєстрації земель.