За підтримки Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», сьогодні, 7 квітня, в Головному управлінні Держгеокадастру у Вінницькій області проведено регіональний онлайн семінар з головами сільських рад, об’єднаних територіальних громад (ОТГ), землевпорядниками, представниками громад області. Головним концептом проведеного заходу є впровадження земельної реформи в Україні, комплексне управління земельними ресурсами та вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Зокрема було розглянуто і акцентовано на таких питаннях:
- внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення;
- внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, сеперфіцію, емфітевзис) через електронні аукціони;
- про національну інфраструктуру геопросторових даних;
- внесення змін до земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо планування використання земель, протидії рейдерству, тощо.
Захід відбувся за участю заступника директора департаменту-начальника відділу міжнародних відносин Департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Дмитра Макаренка, старшого юридичного радника з питань земельної політики Проекту USAID «Агросільрозвиток» Павла Кулинича, експерта з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Агросільрозвиток» Сергія Кубаха, заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергія Рябцуна, начальників структурних підрозділів ГУД у Вінницькій області.
Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Віницькій області детально проінформував та ознайомив всіх учасників семінару з методами удосконаленням системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, саме в частині впровадження надання електронних послуг (Електронний кабінет. Кадастр 2.0), консультацій та доповів на тему: «Діджиталізація, демонополізація у земельних відносинах. Відкритість та сервіс-клієнтоорієнтовність Головного управління в області. Співробітництво з громадянами.
Водночас, усі охочі мали змогу поставити питання та отримати висококваліфіковані відповіді.