Історія свята починається з 1999 року, коли президент видав указ №1556/99, заснувавши День землевпорядника. Треба зазначити, що в Україні діє Державний земельний кадастр, за допомогою якого здійснюється вплив на процес раціонального використання та охорони земельних ресурсів. Основна мета землеустрою полягає в забезпеченні охорони земельних ресурсів, створенні сприятливого екологічного середовища і формуванні раціональної системи використання земель.
Сучасний землевпорядник – це фахівець в галузі державного управління, економіки, екології, права, сільського господарства, територіального планування, геоінформатики, який має вміти якісно і на високому кваліфікаційному рівні готувати управлінські й проектні рішення, розробляти документацію із землеустрою. Землевпорядники стежать за тим, щоб земля використовувалася раціонально і ефективно. Їм потрібно добре знати закони, щоб вести планування і документацію. Від їх професіоналізму залежить, наскільки по-господарськи використовується земля та в якому стані вона буде передана нащадкам.
Щиро вітаю всіх, хто обрав своєю професією працю на рідній землі, хто турбується про її стан та родючість, про її сьогодення і майбутнє, з професійним святом – Днем землевпорядника!
У ваших лавах – не просто компетентні фахівці, а ще – мужні, сильні, сміливі люди, віддані справі, яку обрали за покликом серця.
Ваша наполеглива щоденна праця сприяє зміцненню землевпорядної служби, служить запорукою її успішного розвитку.
Прийміть сердечні побажання міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту й злагоди у сім’ях, натхненної, плідної праці та нових успіхів у обраній справі!