29-у сесію відкрили голова Групи експертів ООН з географічних назв Вільям Уотт, директор Статистичного департаменту ООН Стефан Швайнфест, представники Топографічної служби Королівства Таїланд.
Використання стандартизованих географічних назв сприяє ефективній глобальній комунікації, соціально-економічному розвитку країн, охороні навколишнього природного середовища та функціонуванню національної інфраструктури.
Основні завдання для української делегації полягають у забезпеченні представництва України у заході, участі засіданнях Відділу Східної, Центральної та Південно-Східної Європи і Відділу Східної Європи, Північної та Середньої Азії та робочих груп Групи експертів ООН з географічних назв, які відбудуться під час сесії, для вивчення досвіду інших держав та обміну інформацією з питань національної та міжнародної стандартизації географічних назв. Також у рамках візиту планується оновити та налагодити контакти з представниками країн-учасниць заходу з метою подальшого розвитку взаємовигідної міжнародної співпраці у сфері діяльності, пов’язаній з географічними назвами.
Інформація про діяльність України у сфері географічних назв у 2014–2016 роках надана у звітах Відділу Східної Європи, Північної та Центральної Азії і Східної, Центральної та Південно-Східної Європи.
Завантажити Звіт Відділу Східної Європи, Північної та Центральної Азії (англійською мовою)
Завантажити Звіт Відділу Східної, Центральної та Південно-Східної Європи (англійською мовою)
Довідково
Двадцять дев’ята сесія Групи Експертів Організації Об’єднаних Націй з географічних назв відбувається відповідно до рішення Економічної і Соціальної Ради 2014/240 від 16 липня 2014 року за участю експертів з географічних назв, уповноважених представників держав-членів ООН. Метою заходу є обмін інформацією та набуття досвіду у сфері національної та міжнародної стандартизації географічних назв, обговорення завдань з підготовки до Одинадцятої Конференції ООН зі стандартизації географічних назв.[:]