04.12.1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН було засновано свято дня права людини. Крім того, в Україні щороку на честь проголошення у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права, який має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Процес формування прав людини пройшов довгий шлях свого розвитку, тісно пов’язаний з історією розвитку суспільства. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності.

Одним з нагальних питань сьогодні є належна реалізація владою гарантій держави в отриманні учасниками антитерористичної операції земельних ділянок.

Положеннями чинного законодавства України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції,  в частині виділення земельних ділянок. Держава забезпечує максимально широкий доступ учасникам АТО до отримання цієї пільги.

В свою чергу, Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області з метою забезпечення реалізації прав учасників антитерористичної операції на безоплатну приватизацію земельних ділянок на території Вінницької області, спільно із органами місцевого самоврядування було зарезервовано земельні ділянки, які на даний час передаються у власність для ведення особистого селянського господарства, індивідуального садівництва учасникам АТО.

Із місцем розташування зазначених земельних ділянок учасники АТО та сімї загиблих учасників АТО можуть ознайомитися (ознайомлюються) на сайті Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, який оновлюється щомісячно.

Також для учасників АТО передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, встановлених ст. 281 Податкового кодексу України.

Отже, кожна людина від свого народження володіє певними правами і свободами, які вона може реалізувати у своєму житті з віком. Безперечно кожний має знати свої права і свободи, вміти користуватися ними, задовольняючи при цьому свої потреби, духовно і матеріально збагачуючись та розвиваючись, і одночасно своєю правомірною поведінкою сприяти консолідації та розвитку в різних сферах своєї держави. Держава у свою чергу забезпечує наявність, гарантію і захист у разі порушення основних прав і свобод, притаманних людині і громадянину. Така взаємодія та взаємовплив сприяє розвитку як самої людини, так і держави.

 

Довідково:

В останнє десятиліття День прав людини проходить кожен рік під певним гаслом, серед яких: «Людська гідність та справедливість для всіх нас», «Недискримінація», «Вшановуємо права людини!», «Борись за чиїсь права сьогодні!»,  «Мій голос має значення», та інші.