Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) публікує Звіт за результатами консультацій з громадськістю щодо проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання» (далі – Правила).

Консультації проходили у декілька етапів. На першому – НАЗК провело електронні консультації, під час яких понад 20 організацій надали свої пропозиції та зауваження. 

Другий етап відбувся у формі публічних громадських обговорень у форматі відеоконференції на платформі Google Meet. Участь у них взяли заступник Голови НАЗК Микола Корнелюк з командою та 25 експертів-представників громадських організацій та бізнесу (відеозапис доступний за посиланням). 

«Надзвичайно приємно бачити таку кількість учасників на обговоренні Правил етичної поведінки суб’єктів лобіювання. Це означає, що Закон про лобіювання важливий і на часі. Він відкриває  нову для України сферу – сферу формування культури доброчесних впливів. Цей Закон був напрацьований Національним агентством у тісній взаємодії з громадськістю та бізнесом. Так само, співпраці вимагає і напрацювання Правил етичної поведінки, які будуть обов’язковими для дотримання суб’єктами лобіювання. Саме потенційні лобісти та громадськість мають формувати ці Правила, тому Національне агентство абсолютно відкрите до будь-яких пропозицій», – зазначив Микола Корнелюк.

Після публічних громадських обговорень НАЗК узагальнило пропозиції до тексту Правил та розмістило останній варіант документу на Google-Диску з доступом до нього усіх учасників консультацій. Останнім днем опрацювання та надання зауважень до тексту Правил було 18 червня.

З огляду на важливість ухвалення Закону про лобіювання у євроінтеграційному шляху України, НАЗК надішле міжнародним партнерам проект Правил для надання оцінки. Після цього проект буде надіслано до Кабінету Міністрів України для затвердження.

Довідково

Основою для розробки Правил стала Рекомендація Парламентської асамблеї РЄ 1908 (2010) «Лобіювання в демократичному суспільстві (Європейський кодекс належної поведінки щодо лобізму)», яка підтверджена Резолюцією 1744 (2010 р.) «Позаінституційні актори в демократичній системі» та Рекомендація Організації Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР) «Лобіювання в демократичному суспільстві (Європейський кодекс належної поведінки щодо лобізму)»(C(2016)16), а також Рекомендація ОЕСР про принципи прозорості та доброчесності у лобіюванні.