ced22c44dc1bb74b36a6920788a2bddb_350_233_f   За повідомленням прес-служби Держгеокадастру досвід Грузії із надання елетронних послуг та створення кадастрової системи може бути використаний для удосконалення земельних відносин в Україні.

 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру буде розширювати міжвідомче співробітництво з грузинськими експертами у сфері земельних відносин, розвитку сільської місцевості та впровадження електронних сервісів. Про це йшлося на зустрічі Голови Держгеокадастру Максима Мартинюка з очільником Національного агентства публічного реєстру Грузії Папуни Угрехелідзе, яка відбулася 19 травня в Києві.

“Деякі елементи із досвіду Грузії, зокрема в створенні сучасного електронного реєстру цікаві та корисні для України. Ми прагнемо до підвищення ефективності роботи всіх складових земельних відносин, тож відкриті для вивчення найкращих світових  практик у цій сфері”, – відзначив Максим Мартинюк. Експертні консультації грузинських фахівців також можуть бути використані при впровадженні екстериторіальності надання послуг Держгеокадастром, яка впроваджується в рамках кампанії з підвищення рівня сервісів для громадян, ініційованої Максимом Мартинюком.

У той же час український досвід створення кадастру буде враховуватись при формуванні масштабних баз даних на загальнодержавному рівні в майбутньому.

Сторони домовилися про підготовку та узгодження тексту меморандуму про співробітництво, обговорили шляхи та формати обміну досвідом між українськими та грузинськими фахівцями з питань надання електронних сервісів та їх удосконалення, реєстрації земель в державних реєстрах.

 

Довідка

В Грузії діють Національне агентство публічного реєстру, що відає майновими питаннями, та Громадянський реєстр Грузії, де реєструються акти громадянського стану. При цьому функції прийому заяв на отримання тих чи інших документів з реєстру та їх видачі рознесені між різними підрозділами – це значно знижує можливості для проявів корупції.