[:ua]Заходи, реалізовані Держгеокадастром, дозволили значно інтенсифікувати процес виділення землі учасникам АТО. Про це свідчить аналіз статистичних даних з моменту започаткування ініціативи у липні 2014 року та до сьогодні.

Так, за друге півріччя 2014 року учасники АТО подали 18 950 заяв на отримання земельних ділянок у власність. За цей час військовослужбовцям надали дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 10 009 земельних ділянок. Фактично у власність за 6 місяців 2014 року вони отримали 1 296 земельних ділянок загальною площею 543,82 гектара.

За аналогічний період 2015 року показник був майже у 8 разів більшим – у власність військовослужбовцям надано 10 290 земельних ділянок загальною площею 6 775,1 гектара. За липень–грудень 2015 року учасники АТО подали 52,5 тис. заяв на отримання земельних ділянок, відповідно до яких надано дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 32 914 земельних ділянок.

Збільшення площ земель, відведених Держгеокадастром для військовослужбовців, відзначається і за більш широкий період. З липня 2014 року (з моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею) і до березня 2015 року учасники АТО подали 28 тисяч заяв на отримання ділянок. За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим 16 тис. дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. У власність військовослужбовці отримали 2,2 тис.  земельних ділянок площею майже 890 гектарів.

У період з березня 2015 року і станом на сьогодні у землевпорядній службі прийняли від учасників АТО 75 тисяч заяв про відведення земельних ділянок. Військові отримали більше 48 тис. дозволів на розроблення проектів землеустрою. За рішенням територіальних органів Держгеокадастру у власність передано понад 14,8 тис. ділянок, загальна площа яких становить 10,3 тис. гектарів.

Позитивна динаміка була досягнута за рахунок низки заходів, спрямованих на оптимізацію процесу виділення землі учасникам АТО та реалізованих Держгеокадастром. Завдяки розробленому фахівцями відомства проекту постанови Кабміну щодо пріоритетності прав учасників АТО на отримання земельних ділянок, який затверджений Урядом, вдалося значно скоротити строк оформлення землі військовослужбовцями.

Також проводиться постійна робота з формування та оновлення даних  альбомів-атласів вільних земельних ділянок, які можуть бути передані військовослужбовцям. Для порівняння, площа зарезервованих земельних ділянок для передачі їх учасникам АТО на початок реалізації ініціативи в липні 2014 року становила 18,4 тис. гектарів. Станом на лютий 2016 року для учасників АТО зарезервовано 65 тис. гектарів. «Мною поставлена задача керівникам територіальних органів Держгеокадастру здійснювати процес пошуку вільних земель для воїнів АТО на постійній основі.  Ці дані щоденно актуалізуються та доступні он-лайн на сайтах обласних управлінь Держгеокадастру», – відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк. Він запевнив, що незважаючи на широкий спектр завдань, які стоять перед Держгеокадастром, зокрема в частині завершення земельної реформи, виділення землі учасникам АТО, враховуючи соціальний і морально-етичний аспект цього питання, залишається незмінним пріоритетом.

 

Довідково

Станом на 11 лютого 2016 року учасниками АТО подано 104 378 заяв на отримання земельних ділянок. З них до територіальних органів Держгеокадастру – 54 962 (53 %) заяви, з яких задоволено 83 %. До органів місцевого самоврядування надійшло 49 416 (47 %) заяв, з яких задоволено 38 %.[:]