По інформації наданій відділом Держземагентства у Шаргородському районі 22 серпня 2014 року заступник начальника відділу Держземагентства у Шаргородському районі прийняв участь в робочій нараді Шаргородської райдержадіністрації з головами територіальних громад і керівниками агроформувань.
Одним із важливих питань наради – забезпечення наповнення місцевих бюджетів додатковими надходженнями, в тому числі і за рахунок використання земель державної власності сільськогосподарського призначення.
В цьому напрямку Вінницькою обласною державною адміністрацією надано доручення районним державним адміністраціям від 13.08.2014 року №01.01.2011/4371 , яким зокрема передбачається:
- Провести перевірку виконання усіх розпоряджень щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності фізичним та юридичним особам до 31.12.2012 року та встановити фактичний стан їх реалізації. У разі виявлення фактів бездіяльності внести пропозиції до облдержадміністрації стосовно їх скасування.
- Здійснити інвентаризацію усіх діючих договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, укладених до 31.12.2012 року та ініціювати питання укладання додаткових угод на збільшення орендної плати до 4% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
- Забезпечити контроль щодо виплати суб’єктами господарювання орендної плати власникам земельних ділянок (паїв).
Станом на 01.07.2014 року на реєстраційному обліку відділу Держземагентства у Шаргородському районі знаходиться 158 діючих договорів оренди земель сільськогосподарського призначення державної власності, які були укладені до 31.12.2012 року, орендна плата за використання яких становить не менше 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Особливу увагу необхідно звернути на перегляд розміру орендної плати за використання земельних ділянок (паїв) згідно договорів оренди, які укладалися в період до 2008 року. Пунктом 13 типового договору оренди землі вказувалося, що розмір орендної плати переглядається у строки, визначені сторонами. Зазвичай це 3-5 років.
Оскільки з 1 січня 2012 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» від 31 жовтня 2011 року №1185, якою визначено застосування коефіцієнта індексації до сільськогосподарських угідь – ріллі – 1,756, перерахований розмір орендної плати для громадян (власників паїв) згідно нормативної грошової оцінки земельної ділянки збільшиться майже вдвічі.