На сьогодні власники земельних паїв отримали від аграріїв 544,4 млн грн орендної плати, що становить 76% від суми виплат, передбачених на цей рік. Загалом в області між сільськогосподарськими товаровиробниками та громадянами укладено 429 тис. договорів оренди земельних паїв на суму 715,9 млн гривень. Довідково:
Право користування чужою земельною ділянкою встановлюється договором між власником земельної ділянки і особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (далі – землекористувач).
Землекористувач має право користуватися земельною ділянкою в повному обсязі, відповідно до договору. Землекористувач зобов’язаний вносити плату за користування земельною ділянкою, а також інші платежі, встановлені законом.
Землекористувач зобов’язаний ефективно використовувати земельну ділянку відповідно до її цільового призначення, підвищувати її родючість, застосовувати природоохоронні технології виробництва, утримуватися від дій, які можуть призвести до погіршення екологічної ситуації.
Власник земельної ділянки має право на одержання плати за користування нею. Розмір плати, її форма, умови, порядок та строки її виплати встановлюються договором.
Розмір плати за оренду земельної частки (паю) визначається за домовленістю сторін, але не може бути меншим від розміру, встановленого чинним законодавством. За домовленістю сторін також визначається форма орендної плати: грошова, натуральна (у договорі прописується кількість продукції, яка може бути надана власнику земельного паю – орендодавцю), або відробіткова (через виконання сільгоспробіт, надання інших послуг).