2015-06-04_15.33.03[1]2 червня 2015 року в приміщенні Вінницької обласної державної адміністрації відбулось 2 засідання конкурсної комісії обласного фонду охорони земель, на якому було розглянуто та затверджено перелік сільських рад для виділення коштів які надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва до обласного бюджету на проведення робіт по нормативній грошовій оцінці земель окремих населених пунктів області в сумі 70,30 тис.грн.

Податковим кодексом України (стаття 271) встановлено, що базою оподаткування в Україні, є нормативна грошова оцінка.

Статтями 13, 18 Закону України “Про оцінку земель” передбачено проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів. Її результати використовуються для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Слід зазначити, що при дотриманні періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (згідно з цим Законом) середня (базова) вартість одного квадратного метра земель населених пунктів по області зросла в середньому у 2,5 рази, що сприяло суттєвому збільшенню доходної частини місцевих бюджетів від плати за землю.

Рішенням 11 сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання від 27 квітня 2012 року затверджено Регіональну програму використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь і охорони земель, проведення нормативної грошової оцінки землі, розмежування земель державної та комунальної власності, інвентаризації земель, розробки схем землеустрою та техніко – економічного обґрунтування використання і охорони земель у Вінницькій області на 2012-2015 роки.

Не в усіх районних, сільських, міських радах, в населених пунктах, в яких необхідно провести нормативну грошову оцінку землі, є кошти, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Окремі сільські, міські ради звертаються з клопотаннями щодо надання фінансової допомоги для проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів використовується для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, розробки показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.