533    17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами. Спустелювання – це деградація засушливих ґрунтів, через яку гинуть родючі землі, пасовища та ліси. Причиною жахливої деградації земель є надмірна неправильна експлуатація ґрунтів, нераціональна вирубка лісів тощо. Від неї тією чи іншою мірою страждає 70% засушливих територій в усьому світі.

Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області  на сьогодні вже розроблено 119 проектів землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін. Тобто 119 сільгоспвиробників працюють на землі із дотриманням сівозміни. На розробку таких проектів укладено 359 договорів з проектними організаціями. У цьому зв’язку варто також згадати про необхідність регулювання вирощування рапсу, соняшника, сої та кукурудзи.

Як зазаначив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру Ю.Козак : «Природа не в змозі нескінченно пробачати помилок людини. Необхідно зупинити процес зміни грунту в бік опустелювання. І це ще можливо, якщо сільгоспвиробники будуть думати не тільки про сьогоднішній прибуток, а й про завтрашній день.»

Землі країни зазнають суттєвого впливу деградаційних процесів, серед яких найбільш масштабними є ерозія (близько 57,5% земель країни), забруднення (близько 20% земель країни), підтоплення територій (близько 12% земель країни). Винос поживних речовин з ґрунтів в землеробстві постійно перевищує їх надходження, а щорічні втрати гумусу становлять 0,65 тон на гектар.

Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області закликає громадськість приєднатися до відзначення Всесвітнього дня боротьби з опустелюванням та посухами та долучитися до збереження та невиснажливого використання земельних ресурсів.

Довідково: 17 червня 1994 року була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням. Цей день міжнародна спільнота відзначає, як Всесвітній день боротьби з опустелюванням. Цього року від проходитиме під гаслом: «Безкоштовної їжі не буває! Інвестуй у здорові ґрунти!». Україна приєдналася до Конвенції в 2002 році згідно із Законом України від 04 липня 2002 року №61-ІV. В рамках Конвенції, опустелювання розглядається не як процес утворення пустель, а як будь-яка деградація земель під впливом природних чи антропогенних чинників. Саме тому, сторонами Конвенції на сьогодні є близько 193 країни світу.