448 квітня 2015 року за участю працівників Відділу Держземагентства у Шаргородському районі,  реєстраційної служби Шаргородського районного управління юстиції, Шаргородської державної нотаріальної контори, приватних нотаріусів та головного спеціаліста відділу нотаріату Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області О. Петренко відбулось засідання «круглого столу».

         На засідання «круглого столу» були запрошені землевпорядники територіальних громад району.

 Головним питанням, яке піднято та ознайомлено учасників засідання стосувалось прийнятого Верховною Радою України Закону України, який набрав чинності 25.03.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».

      Начальник Реєстраційної служби Шаргородського РУЮ В. Залокоцька зауважила на вказаних змінах, які передбачають дві основні новації:

  – надання нотаріусам права реєструвати договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від нотаріального посвідчення договору, на підставі якого виникає таке право;

 – скасування необхідності засвідчення свідоцтва про права власності на нерухоме майно печаткою та підписом державного реєстратора.

Перша із зазначених новацій має на меті розвантажити державних реєстраторів та розширити перелік суб’єктів, що можуть надавати адміністративні послуги в цій сфері.

Друга новація відкриває можливість громадянам отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок в електронній формі, прямо не виходячи з дому. Для цього потрібно буде лише зареєструватись у віртуальному «Кабінеті адміністративних  послуг» https://kap.minjust.gov.ua) та оплативши збір за відповідну послугу, отримати відповідний електронний документ, який відтепер буде мати  юридичну силу без підпису й печатки державного реєстратора.

         Підводячи підсумки засідання «круглого столу», було зазначено, що зміни запроваджені Законом, повинні призвести до спрощення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Зазначене нововведення також призведе до зменшення черг в органах державної реєстрації.

            Отже, будь-який громадянин має можливість звернутися безпосередньо як до приватного/державного нотаріуса так і до державного реєстратора для реєстрації вказаного права за договором оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення.